Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów
na zebranie dnia 4 września (środa).
-
oddział przedszkolny godzina 16.30
-
klasy I - VIII godzina 17.00
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz. 9.00 (boisko szkolne).
W tym samym dniu o godzinie 8.00 w Kościele Chrystusa Króla odbędzie się Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny.
Poniżej harmonogram dojazdów i odjazdów na rok szkolny 2024/2025.
Dnia 2 września 2024 dla uczniów klas 1-8 odjazdy po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Cieszkowie.
Gmina Cieszków otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS na realizację projektu edukacyjnego pt. „Innowacyjne Przedszkole”.
Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Cieszkowie oraz do nauczycieli w nim pracujących. Celem projektu jest: Wzrost poziomu jakości edukacji przedszkolnej oraz poprawa dostępności dla wszystkich dzieci z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb edukacyjnych i rozwojowych w Oddziale Przedszkolnym w Cieszkowie poprzez: rozszerzenie oferty placówki o zajęcia zwiększające szanse edukacyjne tj. realizowane w celu wyrównania deficytów oraz zajęcia prowadzące do wszechstronnego rozwoju dzieci i większych szans na rynku pracy oraz zajęcia służące rozwojowi szerokiego zestawu umiejętności i kompetencji dla 20 dziewczynek i 20 chłopców (w sumie dla 40 dzieci) oraz poprzez doposażenie 1 przedszkola i podniesienie kompetencji u 4 nauczycieli (4k) w terminie od 01.04.2024 do 30.04.2026.
W rezultacie nasze przedszkole będzie wykorzystywać nowoczesne, cyfrowe metody uczenia się oraz innowacyjne pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i stopnia rozwoju dzieci. Przedszkole zostanie doposażone w nowoczesne i innowacyjne pomoce dydaktyczne dzięki czemu 40 dzieci (20dziewczynek i 20 chłopców) będzie mogło zostać objęte wsparciem w zakresie umiejętności kluczowych, naukę kompetencji przyszłości w modelu STEAM/STREAM oraz w celu wyrównania deficytów. 4 nauczycielek z przedszkola zostanie objętych wsparciem w zakresie rozwijania swoich kompetencji i umiejętności dotyczących pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w obszarze diagnozy i identyfikacji potencjalnych problemów rozwojowych na wczesnym etapie.
W ramach projektu będą realizowane następujące zadania:
Zadanie 1. Warsztaty kreacji i innowacji. W ramach zadania nr 1 będą realizowane warsztaty kreacji i innowacji pozwalające nie tylko zintegrować preferowane przez STREAM obszary edukacyjne, ale również uruchomić emocje, ciekawość i motywację.
Zadanie 2. Młody Naukowiec - rozwiniemy kompetencje dzieci z zakresu matematyki, robotyki-programowania, ekologii oraz j. angielskiego w ramach zajęć interdyscyplinarnych co zwiększy szansę edukacyjne dzieci wykorzystując najnowsze dostępne metody i pomoce dydaktyczne.
Zadanie 3. to zajęcia wspierające, terapeutyczne, ukierunkowane na wyrównanie deficytów zgodnie z neurobiologicznymi uwarunkowaniami procesu uczenia się.
Zadanie 4. warsztaty dla nauczycieli w obszarze “samoświadomość w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w obszarze diagnozy i identyfikacji potencjalnych problemów rozwojowych na wczesnym etapie.
W rezultacie minimum 16 dziewczynek i 16 chłopców nabędzie kompetencje kluczowe. Minimum 4 Nauczycieli wykorzysta kompetencje zdobyty na szkoleniu w obszarze pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, specjalnymi potrzebami.
Wartość projektu 715 895,00 zł. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich projektu: 501 126,50 zł.
Zapraszamy do współpracy oraz udziału w projekcie!
DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ -
-15 czerwca 2024r.
Z okazji 20-lecia Dni Ziemi Cieszkowskiej Szkoła Podstawowa w Cieszkowie przygotowała program artystyczny.
Jako pierwsze wystąpiły uczennice: Zofia Pszeniczna (klasa 2b) oraz Joanna Wicha
(klasa 2a)
w piosence o Cieszkowie, którą 20 lat temu śpiewały ówczesne uczennice naszej szkoły: Marzena Patalas oraz Małgorzata Patalas. Aranż do tej piosenki stworzył Ryszard Teodorczyk oraz Marek Bugajny, który przygotował duet do występu.
Dziewczyny w ogłoszonym wtedy konkursie na piosenkę o Cieszkowie zajęły 2. miejsce.
Po 20 latach z okazji jubileuszu piosenka powróciła do Cieszkowa w wykonaniu następnych pokoleń wychowanków naszej szkoły.
W dalszej części występu 5-6 latki zaprezentowały się w tańcu, uczniowie klasy 4. zaśpiewali dwie piosenki: "Ekorock" oraz "Jesteśmy dziećmi Ziemi",
a na koniec klasy drugie, w barwnych strojach zakupionych specjalnie na tę okazję, zatańczyły energetyczny taniec oraz zaśpiewały piosenkę "Nie z tej ziemi".
Grupa 5-6 latków
klasa 4
Joanna Wicha i Zofia Pszeniczna
klasa druga
klasa druga
Klasy 7a, 7b i 8a na wycieczce we Wrocławiu!
Wielu z nas zna stolicę Dolnego Śląska, ale nie wszyscy wiedzą, że Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, co oznacza, że był kulturalnym centrum Europy.
Uczniowie klas 7 i 8 przekonali się dzisiaj, że Wrocław kryje w sobie wiele wyjątkowych miejsc - rynek starego miasta, Ostrów Tumski, kolejową perłę architektoniczną - dworzec Wrocław Główny czy Muzeum Narodowe. Największe wrażenie zrobiła jednak wizyta w muzeum sztuki – Panoramie Racławickiej.
Motto dzisiejszej wycieczki to: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” Benjamin Franklin
Klasa 4 na wycieczce klasowej Gniezno: Katedra i początki państwa Polskiego /Żnin -przejazd kolejka wąskotorową do Biskupina oraz zwiedzanie osady archeologicznej w Biskupinie.
Praktyczny egzamin na kartę rowerową klasy 4a.
U nas Dzień Dziecka nadal trwa, dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego miały Piknik Owocowy, było pysznie, kolorowo, a co najważniejsze zdrowo, nie zabrakło również zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.
„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” Janusz Korczak
Fotorelacja z XLVII Memoriału im. Janusza Kusocińskiego w Cieszkowie.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!
I do zobaczenia za rok!
22 maja w klasach pierwszych odbyły się warsztaty, na których dzieci wykonały piękne bransoletki dla swoich Mam.
W zeszłym tygodniu nasze przedszkolaki brały udział w wojewódzkim programie "Laurka dla Mamy- Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy". Dzieci nie tylko zadbały o to, by każda mama dostała pięknie pokolorowaną laurkę, w której znalazły się cenne informacje na temat profilaktycznych badań, ale również cały tydzień zgłębiały temat zdrowego stylu życia. Poznały piramidę zdrowego żywienia, robiły zdrowe kanapki i nie zabrakło ruchu na świeżym powietrzu
It's picnic time!
Klasa 2b przygotowała angielski piknik na polanie
Nie zabrakło: fish and , rice and , pasta and , bacon and with English tea
Have a nice day!
XX Powiatowy Konkurs „ZABAWY JĘZYKIEM POLSKIM” w SP w Dunkowej
24 maja odbył się XX Powiatowy Konkurs „ZABAWY JĘZYKIEM POLSKIM” w SP w Dunkowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas 7: Amelia S. z klasy 7a oraz Laura F. z klasy 7b. Co prawda dziewczynom nie udało się zająć miejsca na podium, ale zdobyły cenne doświadczenie w międzyszkolnych konkursach.
Pamiętajmy, że najważniejsza jest dobra zabawa i piękne wspomnienia.
Powered by aSc EduPage